Börsnotering i Skogsaktiebolaget Eternali AB

Skogsaktiebolaget Eternali AB |
|
Verksamhet:
Skogsaktiebolaget Eternali AB är ett nybildat bolat som ska köpa J&O Forest Fund Ltd.
Ägare: |
Uppdatering: Ca 100 aktieägare i januari 2021. |
Lista: |
|
Status: |
Kommande |
Tid: |
2021 |
Värdering: |
Övrigt:
Skogsaktiebolaget Eternali AB är ett nyskapat bolag som ska noteras under andra kvartalet 2020.
Aktieägarna/Andelsägarna i J&O Forest Fund Ltd, som har haft andra namn tidigare, erbjuds att byta sina andelar mot aktier i Skogsaktiebolaget Eternali AB, som sedan ska noteras under andra kvartalet 2020.
Uppdatering: I mitten av juni 2020 skrev fondbolaget att de hade hoppats att kunna gå ut med ett konverteringserbjudande innan midsommar men att nedstängningen av samhället i Bermuda och Brasilien inte gjorde det möjligt. Fonden inväntar godkännande från myndigheten på Bermuda.
Uppdatering: I början av november 2020 håller bolaget på med bokslutsrapporten för 2019 och man väntar på myndigheterna angående att få göra om fonden till aktiebolag. Ingen notering hinner således ske under 2020.
Uppdatering: I mitten av januari 2021 meddelade Eternali till Nyemissioner.se att noteringen ska ske under 2021.
Uppdaterat: 2021-01-13

Nyemissioner
Inga tidigare nyemissioner finns.

Noteringar

Nyhetsbrev
