Publicerad: 2 juni 2013
1 min läsning

Swedbank First Securities träffsäkra rekommendation

Swedbank First Securities träffsäkra rekommendation
Swedbank First Securities kraftiga säljrekommendation på Dannemora Mineral-aktien för två månader sedan blev väldigt lyckad.

För två månader sedan skrev vi om [u][url=https://nyemissioner.se/nyheter/kraftig_saeljrekommendation_paa_dannemora_mineral/140]Swedbank First Securities kraftiga säljrekommendation för Dannemora Mineral[/url][/u]. Aktien handlades kring 15 kr och företaget skulle göra sin nyemission till 11 kr per aktie. Swedbank First Securities gav en kraftig säljrekommendation med riktkursen 5 kr. Och denna vecka var aktien nere i 4,21 kr som lägst. Guldstjärna till Swedbank för den lyckade rekommendationen.

Aktien har sedan dess återhämtat sig något och stängde i fredags på 5,65 kr.

Läs även: [u][url=https://nyemissioner.se/nyheter/africa_oil_en_koepvaerd_aktie/152]Africa Oil en köpvärd aktie[/url][/u]

Laddar relaterade nyheter...

Prenumerera på nyhetsbrev

Få de senaste nyheterna om nyemissioner direkt till din inkorg.

Dannemora Mineral AB

Företagsnamn

Dannemora Mineral AB

Beskrivning

Dannemora Mineral AB är ett gruv- och prospekteringsbolag, vars huvudsakliga målsättning är att återuppta driften i Dannemora järngruva.

Organisationsnummer

556678-3329

Prenumerera på nyhetsbrev

Få de senaste nyheterna om nyemissioner direkt till din inkorg.

Laddar nyheter...