18 november 2019

Igrene vill förse industrin med LNG
Igrene borrar efter gas i Siljansringen och vill leverera LNG till industrin som idag importerar från runt om i världen.
Igrene gör nu en nyemission med målet att nå en samlad naturgasproduktion av 4000 kubikmeter per timme som man ska leverera till industrin i regionen som använder stora mängder som idag importeras från runt om i världen. Transporten ska ske i flytande form, det som kallas LNG, via tankbilar. I videon presenterar vd Mats Budh verksamheten hos Aktiespararna.

Sök nyheter

Senaste nyheter
Senaste videoklippet

MTI Investment är ett investmentbolag med fokus på Afrika
MTI Investment är ett investmentbolag med fokus på Afrika. Företaget gör nu sin första emission sedan noteringen. Intervju med VD Pontus Engström om företaget, emissionen, lärdomar om tio år i Tanzania, marknaden och några av portföljbolagen.
